czech
english

mino-art.cz/o mně

mino Jméno: Milan Šurkala ml.
Narození: červen 1985
Bydliště: Havířov
Kontakt: e-mail

Studuji doktorský program Informatika na VŠB-TU Ostrava, z části se tedy věnuji programování (např. spolupráce na menších projektech pro automobilky) a vědecké činnosti v oblasti segmentace obrazu, kterou občas prezentuji na světových vědeckých konferencích. Pracuji také jako externí redaktor pro Digimanie.cz, kde píšu recenze fotoaparátů, fotomobilů, skenerů a fototiskáren, aktuality a další články o fotografii. Občas píšu i pro další weby patřící společnosti OxyOnline, a to SvětHardware.cz (aktuality, recenze tiskáren), TVFreak.cz (aktuality), SvětMobilně.cz (aktuality), Relaxuj.cz a nově také ExtraHW.com o zajímavých technologiích (v angličtině). No, a v neposlední řadě velmi rád fotím a občas i maluji, někdy i na zakázku.

Můj fotoaparát: Samsung NX11 s objektivy Samsung NX 18-55mm F3,5-5,6 OIS, Samsung NX 30mm F2 pancake, Samsung NX 50-200mm F4-5,6 ED OIS a přes redukce také Helios-44M (58mm F2.0), Helios 135mm F2.8 a Olympus Om Zuiko 50mm F1.4. Makropředsádka Raynox DCR-150. Poslední dobou fotím zejména profi kompaktem Sony Cyber-shot RX100.

Pokud chcete poradit s výběrem fotoaparátu, nepoužívejte mail ani soukromé zprávy! K tomu jsou určeny pravidelné přehledy doporučených fotoaparátů, případně lze použít i diskuzní fórum Digimanie. Tam Vám rád odpovím. Děkuji.


Výtisky některých fotografií a obrazů můžete zakoupit na Fine Art America.

Art Prints